Професійне медіа
Дизайн–студія
Навчання менторів
Рекрутинг–сервіс
Майстерні з композиції
еко–система SVC

Перша в Україні професійна школа графічного дизайну, нових медіа та мистецтв із власною методологією навчання

School of visual communication

історія

school of visual communication — ланка в ланцюзі, який започаткували легендарні світові школи дизайну

2006–2011
2011–2016
2016–2021
Досягненнями цього періоду стали:
SVC з'явилася і виросла на базі авторських навчальних курсів Наталії Синєпупової, як альтернатива навчанню графіків–дизайнерів у ВНЗ, які не відповідають вимогам цифрового світу.

Перші п'ять років були відведені на дослідження нового українського креативного ринку, виявлення того, яких фахівців потребує галузь, збору запитів від агентств і студій, дослідженню навчальних методик зарубіжних дизайнерських шкіл.
→ Формування абсолютно нової освітньої ніші — української неформальної дизайн–освіти;
→ Проектування еко–моделі SVC: Навчальний майданчик для дизайнерів, Школа менторів, Студія графічного дизайну (з регулярним стажуванням для випускників), Центр кар'єри, Медіа про візуальну культуру;
→ Створення ядра філософії, Маніфест SVC, стратегії розвитку SVC на 30 років;
→ Прописання базових навчальних програм;
→ Залучення практиків до викладання;
→ Практична робота зі студентами за новими програмами, які не мають аналогів в Україні.
Друга п'ятирічка показала, що якість викладання практиків з агентств і студій не відповідає запитам SVC. Для вирішення цієї проблеми був запущений формат професійної школи Менторів, де можна було стати ментором, швидко навчитися якісно передавати свій досвід іншим.

Також, в цей період була проведена велика робота з популяризації дизайну і дизайн–освіти в Україні та організації проєктів: Visual Communication Gathering, семінарських програм Ukrainian Design: The Very Best Of, Фестивалю «Дні Малевича», круглих столів і панельних дискусій.
→ Вплив на освітній ландшафт — запуск тренду на дизайн–освіту;
→ Розвиток еко–моделі SVC (запуск Школи менторів, запуск Медіа про візуальну культуру —експериментальної газети SEEE);
→ Системна розробка навчальної методології SVC — для студентів і менторського складу;
→ Підтвердження актуальності навчальної методології у воркшопах в School of Form (Польща), воркшопах в Шомоні (Франція) та ін.;
→ Підтвердження актуальності навчальної колаборації мультидисциплінарних груп (художники + дизайнери + архітектори + урбаністи + куратори) в зарубіжних освітніх форматах: міжнародних воркшопах Ренн-Київ-Ренн (Франція, Грузія);
→ Ми поєднали навчання дизайну з коучингом, зі студентами почали працювати професійні коучі–психологи, які допомагають виявляти індивідуальні моделі ефективності, розвивати власні таланти і самореалізуватися;
→ Запуск перших експериментальних навчальних курсів з вивчення візуального хаосу.
Досягненнями цього періоду стали:
Досягненнями цього періоду стали:
→ Системна підготовка і випуск 1000 студентів щорічно;
→ Перехід на навчання професійним компетенціям: Intern → Junior → Middle → Senior → Lead→ Art–director → Засновник власної студії або Креативний підприємець;
→ Формування 2,5-річної комплексної програми–конструктора;
→ Запуск експериментальних форматів навчання на регулярній основі;
→ Розвиток методології, що гарантує результати: 9 з 10 випускників комплексних програм знаходять собі роботу одразу після закінчення навчання або протягом 1 року;
→ Видання книги для дизайнерів Наталії Синєпупової «Композиція: тотальний контроль», початок роботи над другою, з теми вільної композиції і дослідженню хаосу «Колаж, діджитал–колаж: багатовимірна обіцянка глядачеві»;
→ Запуск нових форматів – дистанційного навчання та online вебінарів.
→ Повна добудова еко–моделі SVC (запуск Студії графічного дизайну NEW SYSTEMS з регулярним стажуванням для випускників, запуск Центру кар'єри «Людинересурс»);
→ Робота з міжнародними партнерами, компанією Growth Shop: проведення Portfolio review, Еlevator pitch, введення оплачуваної стипендії для студентів SVC.
Початок третьої п'ятирічки почався з проведення Міжнародної шрифтової конференції TYPE KYIV-2017, що зібрала експертів з 28 країн світу та була проведена в UNIT.Сity. Ці роки відзначилимь виступами наших експертів: викладачів, лекторів і менторів на майданчиках Ukrainian Design: The Very Best Of, Gogolfest (ГогольFest), Фестивалі актуальної анімації та медіа–мистецтва LINOLEUM, Kiev Lights Festival, Пінчук Арт Центр (PinchukArtCentre), Arsenal Book Festival (Книжковий арсенал), Kul'turnyy Proekt (Освітня Станція 31В1), PlastikWood.

Наталія Синєпупова увійшла до експертних рад зарубіжних фестивалів дизайну: Design Week (Польща), Design Week (Індія), українських культурних і громадських організацій: Ukrainian Cultural Foundation (РКФ), «Експорт!», Ukraine and the United Nations (Україна в ООН) та інших...

Ідентифікація та популяризація українського дизайну і сучасного мистецтва через призму актуальних освітніх процесів

місії svc

1.
3.
2.
4.

цілі svc

Вчимо дизайнерів думати
Виховуємо тих, хто формує галузь
Розвиваємо професійні компетенції для подальшої роботи

Вплив на розвиток професійних областей, інтеграція українського дизайну і сучасного мистецтва в міжнародне креативне середовище

Реалізація запиту від суспільства
на сучасну українську візуальну
культуру і дизайн

Зміна моделі освіти в Україні — знання з упором на практику; навчальний процес прив'язаний до реалій ринку і будь-якого рівня підготовки

1.
2.
3.

методологія svc

Ми — спеціалізована школа графічного дизайну і візуальних комунікацій, наша методологія зосереджена виключно на цій сфері і допомагає побудувати міцний фундамент як формальної, так і післядипломної освіти. Наше навчання ґрунтується на розвитку системного мислення дизайнера, його професійних знань і компетенцій — soft і hard скілів.

Методологічна система являє собою конструктор, розрахований на 2,5 роки навчання. Можна обрати для себе курс, який відповідає рівню сьогоднішньої підготовки, цілям і амбіціям — і продовжити своє навчання в майбутньому.

Кожна з навчальних програм є цеглинкою–модулем в системі:
Intern → Junior → Middle → Senior → Lead → Art–director → Засновник власної студії або Креативний підприємець.
Навчання дизайну в SVC поєднується з коучингом — зі студентами працюють професійні коучі–психологи, які допомагають їм виявляти власні моделі ефективності та розвиватися відповідно до своїх талантів і цілей.

Актив SVC – навчальний відділ: понад 300 розроблених з нуля програм, в основі яких – актуальні знання з візуальних комунікацій, роботи зі знаковими системами, семіотики. Результатом практичних досліджень стала книга «Композиція: тотальний контроль», безліч профільних статей і воркшопів.

Ми вміємо пояснювати навчальний матеріал зрозуміло: кожен наш ментор, є практиком і якщо він викладає в SVC регулярно, то пройшов підготовку в Школі менторів. Так, ми вчимо тих, хто потім буде навчати інших!

локація

партнерства

SVC є членом британської професійної спілки British Design&Art Direction (D&AD) та постійно адаптує навчальні програми згідно з діяльністю ICOGRADA.
Бізнес–школа заснована при Києво–Могилянській академії. Навчає лідерів, які прагнуть змін — у собі, своїх компаніях, країні та світі.
Міжнародне маркетингове агентство, що допомагає швидко розвивати бренди прямих споживачів на кількох ринках по всьому світу.
Навчальний центр у Лондоні, який щороку допомагає тисячам студентів здійснити свою мрію про навчання в Великобританії, США та Китаї.
Державний фонд, що впроваджує нові механізми надання державної фінансової підтримки ініціативам у сфері культури та креативних індустрій.
Британська освітня організація, заснована у Лондоні в 1962 році для просування передового досвіду в індустріях дизайну та реклами.
Міжнародний фотобанк з 200М+ файлів. Заснований українцем Дмитром Сергєєвим в 2009 році в Києві. Компанія надає послуги клієнтам з усього світу.
COMING
SOON!

маніфест svc

Ми кидаємо виклик сьогоднішньому дню і намірені своїм прикладом випереджати майбутнє!

Ми живемо великою Ідеєю і наша Ідея — використовувати всю силу дизайну та мистецтва і за допомогою них робити світ кращим, красивішим та зручнішим!

Дизайн і мистецтво — потужний засіб зміни навколишнього світу! Дизайн і мистецтво — потужний засіб візуальних комунікацій! Дизайн і мистецтво — це обличчя нас самих!

School of Visual Communication — ланка в ланцюзі, який почали легендарні світові школи дизайну. Наша мета — вибудувати нову актуальну школу українського дизайну, яка продовжиться новими ланками — молодими дизайнерами та художниками. Наше завдання — об’єднати однодумців і дати їм можливість реалізувати таланти: ідеї, мрії, практичний досвід і знання. Ми досліджуємо новий код візуальної мови, що живиться цифровою їжею, його раціональними та емоціональними складовими. Візуальна мова комунікацій у дизайні, сучасному мистецтві та нових медіа — це скелет, який обростає м’ясом форми та змісту. Цифрове середовище породжує свою цифрову комунікацію. Ми — дизайнери-комунікатори!

Час диктує свої умови — сьогодні вчитися потрібно швидко, вчитися потрібно у практиків, вчитися потрібно нареальних завданнях. Процес навчання нескінченний... Хто не помиляється, той не створює нічого нового: експеримент — завжди початок чогось більшого. Ми не боїмося помилок, вони загартовують наш дух на шляху до мети!

Професіоналізм — це переможна діагональ: рух зліва — направо, вгору — і тільки вгору!

Ми — дослідники, експериментатори та практики. Ми формуємо сьогоднішнє візуальне середовище та впливаємо на візуальну культуру завтрашню.

Ми віримо в силу хороших ідей! Для справжньої ідеї — увесь всесвіт в допомогу! Прийшов час нової формації українських дизайнеріві художників!

наталія
синєпупова

Founder & ART–director @ School of Visual Communication, дизайн–студІї meta², Школи Менторів. Авторка книги «Композиция: тотальный контроль»

освіта

реалізовані проєкти

замовники та партнери

дизайнерські компетенції

менторський досвід

НАОМА, Британська Вища Школа Дизайну.
→ Член експертної ради з дизайну Українського Культурного Фонду (УКФ, 2018);
→ Член журі Українського інституту (2020);
→ Неодноразово член журі українських і міжнародних фестивалів і проєктів (Великобританія, Франція, Польща, Індія).

Культурні та освітні проєкти:
→ Організація Visual Communication Gathering;
→ Організація (6 років) семінарських програм Ukrainian Design: The Very Best Of;
→ Співорганізатор Фестивалю «Дні Малевича»;
→ Організація серії Міжнародних воркшопів Ренн–Київ–Ренн (Україна–Франція–Грузія);
→ Організатор Міжнародних воркшопів в School of Form (Польща);
→ Організатор Міжнародної шрифтової конференції TYPE KYIV-2017;
→ Переможець конкурсу Британської Вищої Школи Дизайну «Айдентика гри», Ukrainian Design: The Very Best Of (SEEE);
→ Організатор експериментальної навчальної програми Fundamentals of Composition;
→ Засновник та артдиректор експериментальної газети SEEE.
Комерційні і соціальні проєкти: UNICEF, Ukraine and the United Nations (Україна в ООН), Києво–Могилянська бізнес-школа (KMBS), Києво–Могилянська бізнес-школа (Канада), Школа стратегічного архітектора, Агрохолдинг «УкрОлія», Інвестиційний фонд Advance Finance Alliance, Державна архівна служба України , Еcoco (InstaBio), Mohyla Strategic Agency.
→ Артдирекшн: графічний дизайн і візуальні комунікації;
→ Розробник навчальної методології для професійних дизайнерів.
→ 18 років викладання;
→ Ментор–викладач дисциплін: «Дизайн-системи», «Дизайн–мислення», «Композиція»;
→ «Експериментальна композиція, колаж і діджитал-колаж», «акцидентний шрифт» та ін..

олексій
бальде

керівник навчального відділу @ SVC

освіта

попередній досвід роботи

реалізовані проЄкти

дизайнерські компетенції

менторський досвід

Українська академія друкарства, Університет професійного коучингу Master Coach International.
Esquire, «ТелеСемь», «КП–Україна».
Видавництво Tavridas, Форум ефективного коучингу, Форум ораторскої мастерності «наОрись».
→ Adobe Photoshop;
→ Adobe Illustrator;
→ Adobe Indesign;
→ Верстка багатосторінкових видань.
Менторський досвід
→ Adobe Photoshop;
→ Adobe Illustrator;
→ Adobe Indesign;
→ Верстка багатосторінкових видань.

богданець
світлана

кураторка навчального відділу @ SVC

освіта

досвід роботи

реалізовані проєкти

компетенції

менторський досвід

Літературознавиця, наукова редакторка — Інститут філології КНУ ім. Тараса Шевченка.
Наукова редакторка в Інституті філології КНУ ім. Тараса Шевченка, авторка на їzhakultura, проєктна менеджерка в Щербенко Арт Центр, комунікаційна менеджерка в МУХі, гід в PinchukArtCentre.
Лекторка: Книжковий Арсенал, Форум видавців, America House, Symbolon, Kyiv Comic Con, Comic Con Ukraine, Музей сновидінь.
Літературознавиця, менеджерка культурних проєктів, дослідниця харчової семантики та образів їжі в культурі.
Співрозробниця та менторка курсу «Літня школа гіда» — PinchukArtCentre.

Замовники та партнери

Співзасновниця і менеджерка проєктів ГО «Центр гастрономічних досліджень».

марія снігир

кураторка дистанційного навчання @ SVC

освіта

досвід роботи

реалізовані проєкти

компетенції

Магістр культурологічних наук — Київський Національний Університет Культури і Мистецтв.
Спікер–менеджерка форуму Kyiv Music Days, кураторка HudGraff gallery, арт–менеджерка клубу Х.Л.А.М., кураторка арт–відділу Ukrainian Main Stream, помічниця режисера Ganka Film Production, помічниця головного PR–менеджера H2D concert agency.
Kyiv Music Days, Ukrainian Main Stream, Paradjanov Fest, Respublica Conference, Jager Music Awards, Metamodern Arts Festival, #наШапку
Культурологиня, менеджерка культурно–освітніх проєктів, спеціалістка з міжгалузевої коммунікації та управління.

Замовники та партнери

Співзасновниця і менеджерка проєктів ГО «Центр гастрономічних досліджень».